شیرهای صنعتی

img

شیرهای صنعتی

مقدمه ای بر شیرهای صنعتی


شیرهای صنعتی پلاسما داتیس در انواع و مدل های مختلف تولید و به بازار ارائه میگردد. از جمله آنها قطع، وصل و کنترل جریانات گازها و سیالات میباشد
شیر صنعتی در سیستم‌ها و فرآیندها برای قطع، وصل و کنترل جریان سیال به کار می‌رود. با توجه به اینکه شیرهای صنعتی برای هدفهای متفاوتی در سیستم‌ها نصب می‌شوند، در مدل‌های مختلفی طراحی و به بازار عرضه شده‌اند. در ادامه، ابتدا شیرهای صنعتی پلاسما داتیس را معرفی می‌کنیم، سپس مزایا و معایب و کاربرد هر کدام از مدل‌های ذکر شده را بررسی خواهیم کرد.

شیر صنعتی چیست؟


  یا همان Valve شیر صنعتی از انواع تجهیزات پر کاربرد زندگی روزمره همگی ما میباش. به طور مثال، در سیستم لوله کشی منازل انواع مختلفی از شیرها نصب می‌شود یا برای کنترل جریان گاز در سیستم گرمایشی و اجاق آشپزخانه، یا کنترل مقدار آب ورودی به وسیله ی والفو (Valve) به ساختمان قابل استفاده میباشد. از دیگر موارد استفاده از شیر های صنعتی میتوان اتصال آب به ماشین‌های ظرف شویی را نیز نام برد.. شیر یا Valve به منظور تنظیم، قطع یا وصل جریان گاز، مایعات و سیالات یا هر نوع مواد جاری در خطوط لوله کشی به کار می‌رود.


کاربرد شیرهای صنعتی در صنایع گوناگون چیست؟


شیرهای صنعتی در اکثر سیستم‌های نظامی، دریایی، تجاری، هوانوردی، مسکونی، حمل و نقل و سازمان‌ها به کار می رود. همچنین از این شیرها در شرکت‌های استخراج نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاه‌ها، معادن، صنایع شیمیایی و سیستم‌های فاضلاب و سایر موارد استفاده می‌شود. 

img