صنایع غذایی

img

صنایع غذایی

تولید نیتروژن : نیتروژن نقش مهمّی در بسیاری از صنایع و مخصوصاً صنایع غذائی ایفاء می کند.


کمپرسورهای J.P.Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH جزء پرطرفدارترین تجهیزات در زمینۀ ذخیرۀ حجم بسیار بالای گاز زمانیکه مقدار و سرعت بالای دسترسی به گاز، از اُولویت ویژه ای برخوردار است، می باشند.

 
کمپرسورهای گازی ساور از اِنعطاف پذیری بالائی برخوردارهستند. این اِنعطاف پذیری بالا، دامنۀ وسیعی از نیازهای مشتری را پوشش می دهد که در این میان می توان به قدرت مکش با فشارهای متفاوت، فشار نهائی و کیفیت گاز تولید شده از نظر خلوص، اِشاره نمود.

 
از کمپرسورها، مولدهای نیتروژن و دستگاه های تصفیه هوا برای کاربردهای گوناگون در صنایع غذائی استفاده می شود. کاربردهائی نظیر:

 
■ بسته بندی
■ ماشین های پرکننده مواد غذائی
■ پمپ های مایعات
■ تولید نیتروژن
■ چاقوهای بادی

 
بسته بندی فرآیندی است که از هوای فشرده استفاده می کند. همچنین در سامانه تسمه نقاله برای انتقال مواد غذائی و ترکیبات بکار رفته در فرآیند تولید مواد غذائی نیز از هوای فشرده استفاده می شود.

 
ماشین های پر کننده مواد غذائی از هوای فشرده برای پُر کردن محصولاتی نظیر کیک ها، انواع پای و محصولات مایع، استفاده می کنند.

 
پمپ های مایعات نیز از هوای فشرده برای انتقال محصولات مایع در فرآیند تولید و پر کردن، استفاده می کنند.

 
مولد های نیتروژن شامل فیلتراسیون هوای فشرده که برای بسته بندی محصولات مختلف بکار برده می شود، می باشد.

 

چاقوهای بادی از هوای فشرده بعنوان ماده ای پاک برای بریدن و یا پوست کندن محصولاتی مانند میوه ها و یا سیب زمینی و پیاز استفاده می کنند.

 

پلاسما داتیس عرضه کننده کمپرسورها، مولد های نیتروژن، فیلترهای استریل و سایر تجهیزات و ماشین آلات تولید هوای پاک برای صنایع غذائی می باشد.