درایر غشایی

درایر غشایی

نحوه عملکرد این نوع از خشک کن ها ،  بر اساس اختلاف فشار جزئی است که بین داخل و سطوح خارجی یک سری لوله های مویین ( غالبا شیشه ای ) ایجاد می گردد.

با عبور هوای کمپرسور از اطراف این لوله ها، رطوبت را از هوای اطراف جذب شده و سپس ملکولهای آب از لوله ها عبور کرده و توسط جریان هوا به خارج هدایت میگردند.


این نوع از خشک کن ها بی صدا بوده و دارای عمر طولانی می باشند و تقریبا 97.7%   رطوبت و روغن موجود در هوای فشرده را جذب  می نمایند.

 
پلاسما داتیس عرضه کننده خشک کن های غشائی مناسب برای استفاده برای کاربردهای زیر می باشد:

 

■ کارگاه های نقاشی
■ ابزار و تجهیزات بادی
■ سامانه های نیوماتیک منطقی
■ سکوهای نفتی
■ صنایع معدن و حفاری
■ انتقال مواد بوسیله هوای فشرده
■ دندانپزشکی

 
و بسیاری دیگر از صنایع.

 
هوای فشرده حاوی رطوبت بصورت قطرات آب و یا بخار، روغن، رسوبات و آلودگی های دیگر که منشاء داخلی و یا خارجی دارند، می باشد. مهّم نیست که اندازه این آلودگی ها چقدر باشد، اگر آنها از سامانه هوا و یا گاز جدا سازی و یا تصفیه نشوند، مشکلات و خرابی های زیادی را موجب می شوند. این مشکلات شامل: عملکرد ناقص قطعات، خرابی سیستم، افزایش هزینه های نگهداری و تعمیر، فرسایش و استهلاک زود رس قطعات و دستگاه ها و بسیاری مسائل و مشکلات دیگر می باشند.

 
هوای پاک کننده که از بخار و قطرات آب اشباع شده است، آزادانه و بدون صدا در محیط آزاد می شود و نیازی به تصفیه آن و جدا سازی آب، نمی باشد.

 
به منظور جلوگیری از مشکلات یاد شده و فعال نگه داشتن سامانه، از خشک کن ها برای تصفیه ذرّات، روغن، گرد و غبار، بخار آب، قطرات مایع و دیگر آلودگی ها استفاده می شود. با بکارگیری دستگاه های خشک کن، سیستم از آلودگی عاری شده و مشکل از کار افتادگی سیستم ناشی از آن، بر طرف می گردد.

 
پلاسما داتیس عرضه کننده خشک کن های غشائی که بهترین جایگزین برای خشک کن های تبریدی و جذبی هستند، می باشد. خشک کن های غشائی عرضه شده توسط این شرکت، بدون در نظر گرفتن فشار نقطه شبنم مورد نیاز می توانند انتخاب شوند و مهمتر آنکه نیازی به نگهداری ندارند. به منظور حفاظت ازسطح غشاء آسیب پذیر، بهتر آنست که یک سامانه تصفیه ذرات و ذرات ظریف روغن قبل از خشک کن نصب گردد. ترکیب صحیح فیلتر ها در جدول ترکیبی ما، قابل دسترسی می باشد.

 
خشک کن های غشائی به ویژه برای استفاده به عنوان درایرهای نقطه مصرف و یا در جاهائیکه انرژی الکتریکی در دسترس نمی باشد، مناسب هستند. به دلیل پائین بودن نقطه شبنم در این خشک کن ها، خشک کن های غشائی همراه با خشک کن های تبریدی، نقطه شبنم بسیار پائینی را ارائه می کنند.

 
خشک کن های غشائی مقدار بسیار کمی از هوای فشرده را به عنوان هوای پاک کننده، استفاده می کنند. این مقدار هوا، به فشار نقطه شبنم دلخواه بستگی دارد. پلاسما داتیس خشک کن های غشائی را در محفظه های مقاوم در برابر فشار عرضه می دارد.

 
این ساختار این امکان را در اختیار قرار می دهد تا بوسیله یک سولنوئید نصب شده بر روی دستگاه (در صورت درخواست) که می تواند بوسیله کنتاکت خاموش – روشن کمپرسور فعّال شود، جریان هوای پاک کننده را کنترل کند.

 
برخی از امتیازات خشک کن های غشائی عبارتند از:

 
■ استفاده های چند منظوره
■ قطعات متحرک ندارند
■ فاقد هر گونه آلودگی به صورت مایع برای تصفیه هستند
■ هدر رفت اکسیژن ندارند
■ به اتصالات الکتریکی برای کار نیاز ندارند

 
درایر های غشائی ارائه شده توسط شرکت پلاسما داتیس ، ساخت کمپانی های معتبر اروپایی و امریکایی می باشند که با ضمانت و گارانتی معتبر ارائه می گردند.

 
دامنه طراحی و عملکرد این درایرها به شرح زیر می باشد :


 

Inlet temperature °c

min/max Pressure Dew Point

min / max Pressure bar

Inlet Air m3/h

Model

5 - 66

- 40~+ 10°c

4 – 14

2.4 – 240

DMM - PD

5 - 66

- 40 ~+ 10°c

4 – 14

2.6 – 110

DMD- PD

 


نرخ جریان خروجی خشک کن های غشائی از 2.0 متر مکعب در ساعت تا 2050 متر مکعب در ساعت قابل عرضه می باشد.