صنایع سنگین

img

صنایع سنگین

کمپرسورهای J.P.Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH کاربردهای متنوعی در صنایع سنگین دارند. در طراحی این کمپرسورها کار کرد بدون انقطاع و شبانه روزی، استحکام در ساخت قطعات و بدنۀ مقاوم لحاظ گردیده و لذا  بدان ها این امکان را می دهد که تقریباً در هر گونه شرایط آب و هوائی مانند، گرما و یا سرما و یا رطوبت زیاد، بخوبی و بدون مشکل کار کنند.

 
صنایع سنگین شامل صنایع معدن و حفاری، صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیائی تولیدات پایه، صنایع پتروشیمی، صنایع تولید فلز و ذوب فلزات و همچنین متالوژی، همگی بطور گسترده ای از کمپرسورهای هوا و مولدهای اکسیژن، نیتروژن و هیدروژن برای مصارف گوناگون در مراحل مختلف فرآیند تولید، بهره گیری می کنند.


عمل آوری فلزات

این واقعیت که روند مدرن تولید، سرعت فراآوری ها را افزایش داده و بنابراین تولید کارآمدتر و کم هزینه تر شده، بدان معنی است که تولید کنندگان برتری رقابت آمیز مهمی را به مشتریان خود عرضه می کنند. در زمینه عمل آوری فلزات، این کمپرسورهای ساور هستند که به شما امکان بهره مندی از این برتری ها را می دهند. با همکاری مشتریان خود، ما سامانه راهکارهای مبتکرانه و یکپارچه را ایجاد کرده ایم. بعنوان مثال، سامانه هائی که نه تنها یک فرآیند برای تأمین گازهای مورد نیاز در صنعت، بلکه بازیافت و جمع آوری آنها و ذخیره و استفاده مجدد از آنها را در مراحل بعدی تولید، امکان پذیر می سازد. مشتریان ما، همچنین از نرخ پائین نشت کمپرسورهای گازی ساور و تأسیسات کلیدی، که برخی از آنان دارای طراحی انعطاف پذیری هستند، بهره مند می شوند.


کمپرسورهای مورد استفاده در این صنایع دارای مشخصات فنی زیر می باشند:

■ حجم هوادهی:         50 – 200 m3/hr
■ دامنه فشار تولید شده:    20 – 40 bar
■ گاز مورد استفاده                         هلیم


کاربرد کمپرسورهای سکوها و کشتی های اکتشافی


    مصرف گاز و فرآورده های نفتی در صنایع گوناگون در سرتاسر دنیا در حال افزایش روز افزون است. این بدان معناست که هر روزه، فن آوری ها و ذخایر جدید نفت و گاز می بایست یافت شوند تا بتوان جوابگوی این افزایش تقاضاها بود. این یک واقعیّت است که کمپرسورهای ساور، همانطور که در خشکی قابل اطمینان و کارآمد هستند، بر روی شناورها و سکوهای اکتشاف که از مته ها تجهیزات بادی برای جستجو در بستر آبها در سرتاسر کره آبی، برای یافتن ذخائر جدید نفت و گاز فعالند نیز، قابل اطمینان و کارآمد می باشند. بعنوان تنها تأمین کننده کمپرسورهای کارآمد برای کار با مته های بادی و راه اندازی موتورهای دیزلی، کمپرسورهای ساور، تمام نیازهای مشتریان خود در این زمینه را فراهم می آورند.

    کمپرسورهای مورد استفاده در سکوها و کشتی های اکتشافی دارای مشخصات فنی زیر می باشند:

    ■ حجم هوادهی:            30 – 750 m3/hr
    ■ دامنه فشار تولید شده:   100 – 400 bar
    ■ گاز مورد استفاده:               هوا، نیتروژن

    تولید و ذخیره نیتروژن در صنایع پتروشیمی

    فارغ از اینکه منابع نفتی و گازی در مناطقی گرمسیر، مانند صحرای عربستان باشند یا درمناطقی با سرمای طاقت فرسا مانند سیبری، این ذخایر، معمولاً در مناطق دور افتاده ای قرار دارند که دسترسی مستقیم به زیر ساخت ها در این مناطق را مشکل می سازد. در این مناطق اکثراً سخت از نظر شرایط آب و هوائی، کمپرسورهای ساور، کارآمدی و قابل اطمینان بودن خود را، بطور روزانه، به اثبات رسانده اند. نمونه بارز این ادعا زمانی ست که از نیتروژن برای حفظ فشار ناشی از تخلیه چاه یا محافظت از قطعات در مقابل مواد دیگر، استفاده می شود. کمپرسورهای ساور برای برطرف کردن دامنه وسیعی از نیازها و کاربری های متنوع، از فشار متوسط تا فشار بالا، 5800 psig معادل 400 بار، برای کار مداوم و یا حتی روشن و خاموش در زمانی کوتاه، بهترین و قابل اعتماد ترین گزینه می باشند.

    کمپرسورهای مورد استفاده در صنایع پتروشیمی دارای مشخصات فنی زیر می باشند:

    ■ حجم هوادهی:      10 – 2000 m3/hr
    ■ دامنه فشار تولید شده: 20 – 400 bar
    ■ گاز مورد استفاده:                  نیتروژن


    کمپرسورها برای استفاده در صنایع فلزکاری


    کمپرسورهای فشار متوسط و فشار بالا کاربرد وسیعی در صنایع فلزکاری دارند که در برگیرنده تمامی ابعاد فرآیندهای تولید و استفاده از فلزات، شبه فلزات مانند سیلیکون و غیر فلزات، می باشد. درهر کجا که از کمپرسورهای ساور استفاده شود، آنها بطور قابل اطمینان و کارآ، احتیاجات صنایع را برطرف می سازند. عمر طولانی کمپرسورهای ساور حتی تحت شرایط سخت آب و هوائی، در کنار مزیت های دیگر که بدان ها اشاره رفت، کم وبیش استفاده از آنها را در صنایع فلزکاری، اجتناب ناپذیر می سازد. در حقیقت، بدون بکارگیری کمپرسورهای پرتوان و قابل اطمینان ساور، بسیاری از فرآیندها در این صنایع، غیر ممکن می بودند!

    تولید و شکل دادن فولاد

    اگرچه شکل دادن فولاد برای سال های متمادی، شالوده صنایع سنگین بوده است، امروزه این صنعت، فقط در دستان تعداد محدودی از تولید کنندگان عمده در سرتاسر دنیاست. کمپرسورهای فشار متوسط و فشار بالای گاز و هوا، نقش مهمی را در صنایع فولاد ایفاء می کنند. در حقیقت، از آنها نه تنها برای تولید فولاد و تغییر میزان درصد کربن در کوره های بلند ذوب آهن استفاده می شود، بلکه از آنها برای فشردن قطعات بزرگ و نهایتاً عمل آوری فولاد، نیز استفاده می شود. اغلب بخش های اصلی در سرتاسر سامانه تولید فولاد، و خود کمپرسورها بایستی با بالاتربن استانداردها و با دوام و مقاومت بالا طراحی شده تا بتوانند درشرایط سخت محیطی و گرد و غبار بالای موجود در این محیط ها بدون انقطاع و با کارآئی بالا، بکار خود ادامه دهند.   

    ■ حجم هوادهی:         30 – 2000 m3/hr
    ■ دامنه فشار تولید شده:    16 – 400 bar
    ■ گاز مورد استفاده:      هوا، نیتروژن، آرگون


    کمپرسورها برای استفاده در معادن


    به سبب ساختار مستحکم و کاربرد آسان، کمپرسورهای ساور توانائی برطرف کردن نیازهای سخت، دشوار و پر مسئولیت کار در زیر زمین و معادن را نیز، دارا می باشند. صرفه نظر از اینکه کمپرسور مورد نیاز بایستی منطبق بر استاندارد ATEX باشد یا اینکه نیروی رانش موتور آن هیدرولیکی باشد، این ویژگی ها ئی است که کمپرسورهای فشار متوسط و فشار بالای ساور، همگی از آنها برخوردارند. و چنانچه به یک کمپرسور متحرک نیاز باشد، کمپرسورهای ساور مجهز به موتورهای دیزلی و یک دستگاه کانتینر، برای استفاده در همه جای دنیا، پاسخگوی این گونه نیازها هستند.


    کمپرسورهای مورد استفاده در صنایع معدن و حفاری دارای مشخصات فنی زیر می باشند:


    ■ حجم هوادهی:       80 – 2000 m3/hr
    ■ دامنه فشار تولید شده:  16 – 400 bar
    ■ گاز مورد استفاده            هوا، نیتروژن

پلاسما داتیس عرضه کننده کمپرسورهای هوا و تجهیزات مربوطه متناسب با نیاز صنعت مشتریان می باشد. تجهیزات و ماشین آلات عرضه شده توسط شرکت پلاسما داتیس همراه با ضمانت نامه های صادره توسط کمپانی مادر برای تمام قطعات و خدمات پس از فروش بر طبق استانداردهای فنی و مهندسی اروپائی و آمریکائی به مشتریان گرامی ارائه می گردند.